Acasă
145685 Pades_jud_Gorj Primaria comunei Pades
Afir 2
ÎNFIINȚARE ȘI DOTARE GRĂDINIȚĂ ÎN SATUL MOTRU SEC, COMUNA PADEȘ, JUDEȚUL GORJ
În data de 31.01.2018, la sediul Centrului Regional pentru Finanțarea Investițiilor Rurale 4 Sud-Vest Oltenia din Craiova, a fost semnat, în cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020, contractul de finanțare ce are ca obiect ÎNFIINȚARE ȘI DOTARE GRĂDINIȚĂ ÎN SATUL MOTRU SEC, COMUNA PADEȘ, JUDEȚUL GORJ. Proiectul a fost depus prin Grupul de Acțiune Locală Poarta Almăjului. Valoarea totală eligibilă a proiectului care face obiectul finanțării nerambursabile este de 448.934,98 lei. Proiectul propune realizarea unui corp de clădire care să asigure funcționalitatea unei grădinițe noi în satul Motru Sec. Noua clădire va avea 2 săli de clasă, magazie material didactic, sală educatori, grup sanitar băieți, grup sanitar fete, grup sanitar persoane cu handicap, grup sanitar educatori, hol, instalație de încălzire centrală. Corpul de clădire va avea două intrări iar accesul la acestea se va face prin alei pietonale cu plecare din drumul de acces.
Untitled
În cadrul acestei pagini veți fi informați permanent despre stadiul implementării proiectului. În acest moment investiția se află în etapa procedurilor legale de atribuire a contractului de execuție lucrări.

Înapoi la articole
Untitled
În curând: Noutăți privind implementarea proiectului