S-a semnat contractul de finanțare cu Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară
     Primăria comunei Padeș a semnat contractul de finanțare cu Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară ce are ca obiect alocarea unei finanțări din bugetul ANCPI, pe anul 2016, în sumă de 135.000 lei, pentru realizarea lucrărilor de înregistrare sistematică în sectoarele cadastrale inițiate de Primăria comunei Padeș.
        Contractul de finanțare are valabilitate până la data de 31 decembrie 2016.
   În perioada următoare vor fi demarate procedurile de achiziție pentru atribuirea contractului ce are ca scop realizarea lucrărilor de înregistrare sistematică în sectoare cadastrale.
OCPI